Proč začít chodit do posilovny?

1.       Motivace
Ačkoli už možná cvičíte doma, kolektiv posilovny, vědomí že se někdo dívá, že někdo další dře, vás donutí vydat ze sebe to nejlepší. Pohled na vymakané postavy pravidelných návštěvníků vám poskytne další nálož motivace
To se násobí, pokud se na cvičení domlouváte s tréninkovým partnerem, nebo osobním trenérem. Pokud na vás v posilovně někdo čeká, donutí vás to dorazit.
činky a boty
2.       Válka se stresem
Pobyt v posilovně je jedním z nejlepších anti-stresorů, který můžete najít. Tělocvična je mým únikem, místem zapomnění, s ohledem na všechno, co se v mém životě aktuálně děje.
Překonání jakékoli úzkosti způsobené tím, že vás někdo uvidí cvičit, zvláště pokud nejste „ve formě“, bude desetinásobně odměněno tím, že se začnete opravdu cítit lépe, budete šťastnější a sebejistější.
Takže rozražte dveře posilovny, vypněte telefon a pracujte na svém těle. Tím, že uděláte něco pro své tělo, léčíte i svou duši.
Jednou z příčin tohoto mechanismu jsou endorfiny – hormony štěstí. Endorfiny zaplaví receptory ve vašem mozku, snižují pocit bolesti, navodí euforické a příjemné pocity. Proč si nevytvořit vlastní lektvar štěstí?
kovová čínka
3.       Spánek
Mnoho z nás se před usnutím dlouho převaluje, než konečně usne. V horším případě do sebe musíte každý den dostat koktejl prášků na spaní. Mizerná noc se následně výrazně odrazí na naší výkonnosti. Psychické i fyzické.
Problémy se spánkem se podepisují na stále větším procentu populace. Díky technice a hektickému životnímu stylu se postupně vzdalujeme tělu přirozeným podmínkám. Odpověď pak na sebe logicky nenechá dlouho čekat
Výsledkem pravidelného cvičení je zdravější a hlubší spánek. Vyřaďte Xanax, zařaďte fyzickou aktivitu.
cvičení na stroji
4.       Přátelé
Tělocvična je dobrým místem pro seznamování (už teď máte něco společného). Sportovci jsou obecně jednou z nejotevřenějších komunit – při tréninku se stírají hloupé rozdíly běžného života.